PEUGEOUT 405 2000
دلكو پژو 405 كاربراتوري 2000

راهنماي تنظيم دلكو پژو 2000 كاربراتوري

دلكو در پژو 2000 کاربراتوری جریان با ولتاژ بالا را از سمت کویل‌، به شمع‌ها هدایت مي نماید تا احتراق منظم و درستی درون موتور خودرو صورت گیرد.

 •  آوانس و ریتارد:
  با توجه به اینکه انتشار موج انفجار زمان بره پس اگر درست توی نقطه صفر (زمانیکه پیستون نقطه مرگ بالا هست)جرقه زده بشه موج انفجار زمانی که به تاج پیستون میرسه و باید نیرو تولید کنه پیستون داره رو به پایین حرکت می کنه برای همین باید جرقه زمانی به شمع برسه که درست در زمان رسیدن پیستون به نقطه مرگ بالا باشه تا حداکثر نیرو تولید شده پیستون رو به پایین هل بده. معنی آوانس همینه یعنی پیش انداختن زمان جرقه در سیکل گردش موتور این کار (آوانس کردن دلکو) به نوع سوخت و ضریب کمپرس موتور بستگی داره و توسط کارخونه اعلام میشه. بعنوان مثال میگن توی دور موتور ۸۰۰ باید ۱۰ یا ۱۲ درجه آوانس باشه یعنی اینکه ۱۰تا۱۲ درجه از گردش میلنگ قبل از رسیدن پیستون به نقطه مرگ بالا باید جرقه زده بشه تا همزمان با مدت زمان مورد نیاز انتشار موج انفجار میلنگ این ۱۲درجه و طی کرده باشه و پیستون به نقطه مرگ برسه. خب این انتشار انفجار زمانش نسبت به دور موتور ثابت هست و با بالا رفتن دور موتور، میلنگ سریعتر اون ۱۲ درجه رو طی می کنه پس ما باید این زاویه آوانس شدن رو بیشتر کنیم تا بازهم موج به موقع به تاج پیستون برسه برای همین توی دلکو ها سیستم آوانس گریز از مرکز و وکیومی وجود داره که باعث میشه با بالارفتن دور موتور میزان آوانس موتور تا ۳۰ الی ۳۸ درجه دور میلنگ زیاد بشه.
  معنی ریتارد درست برعکس اینه یعنی رسوندن جرقه بعد از عبور پیستون از نقطه مرگ روبه پایین به شمع. جرقه ریتارد که بهش انفجار دیزلی هم میگن باعث میشه قدرت موتور کم بشه چون موج انفجار دیرتر به تاج میرسه و در این حال پیستون روبه پایین رفتن هست و حجم اتاق انفجار زیاد شده .
  برای تنظیمش هم بهترین راه حل استفاده از چراغ دلکو هست با فلاش زدن و گرفتن نور فلاش روبه میلنگ و محل تنظیم زاویه میلنگ میشه این ۱۲درجه رو توی دور آروم موتور پیدا کرد. همه وزنه لنگ و یا پولی سر میلنگها یک شیار داره اون نقطه صفر پیستون سیلندر یک هست و روی بلوک و یا پلاک کوچیکی که به بدنه پیچ میشه میزان درجه تا ۱۴ و ۱۶ و گاهی ۲۰ درجه آوانس نشون میده. اینم بگم که تحت هیچ شرایطی میزان آوانس نهایی دلکو رو بیشتر از ۳۸ درجه نکنید چون با کیفیت سوخت ایران یعنی مرگ موتور در دراز مدت
 • علائم خرابی دلکو

  در یک موتور چهار زمانه پس از مرحله تنفس به مرحله انفجار می‌رسیم، این بدین معناست که وقتی پیستون به بالاترین نقطه در گردش میل لنگ می‌رسد، جرقه‌ای ایجاد می‌کند تا از این طریق نیروی پرتاب پیستون به سمت پایین از طریق جرقه تامین شود. خوب است بدانید به زمانی که پیستون در دور کامل میل لنگ در بالا قرار می‌گیرد، نقطه مرگ آن می‌گویند.

  برای آنکه انفجار در اتاق سيلندر موتور صورت گیرد و همچنین پیستون به بالاترین نقطه خود برسد، زمان نیاز است، چرا که قوانین فیزیک به ما می‌گویند که موج انفجار به شکل آنی و لحظه‌ای صورت نمی‌گیرد. زمان انتظار انفجار به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آن‌ها می‌توانیم به نوع سوخت، غلظت آن و همچنین سيلندر موجود در موتور اشاره نماییم. از سوی دیگر باید بگوییم که زمان انتشار انفجار همیشه در بازه زمانی ثابتی رخ می‌دهد.

  زمانی که پیستون در نقطه بالا یا همان نقطه صفر قرار دارد، جرقه‌ای زده می‌شود تا موج انفجار صورت گرفته به پیستون رسیده و آن را به حرکت درآورد. به همین ترتیب زمانی جرقه به شمع برخورد می‌کند که پیستون در حال رسیدن به نقطه ی صفر یعنی بالا باشد. این امر می‌تواند در پایین آمدن پیستون نقش مهمی را بازی کند.

  نوع سوخت و ضریب کمپرس موتور در پیش انداخت جرقه سیکل در گردش موتور تاثیر گذار است و به آن آوانس می گوییم. دور موتور ۸۰۰ می بایست ۱۰ تا ۱۲ درجه آوانس باشد، این بدان معناست که ۱۰ تا ۱۲ درجه از گردش ميل لنگ باید قبل از رسیدن پیستون به نقطه صفر باشد تا اینکه طول مدت موج انفجار میل لنگ ۱۲ درجه را طی کرده باشد تا پیستون به نقطه بالا برسد. همان طور که گفته شد این مدت زمان ثابت است و با بالا رفتن دور موتور تنها سرعت طی کردن ۱۲ درجه بالاتر می‌رود.

  با بیشتر شدن زاویه آوانس، باز هم انتشار موج به تاج پیستون برخورد می ‌کند. به همین دلیل در دلکو ها، سیستم آوانس گریز از مرکز و وکیومی وجود دارد که موجب می‌شود با بالا رفتن دور موتور میزان آوانس بین ۳۰ الی ۳۸ درجه دور میل لنگ افزایش یابد.

  برای تنظیم دلکو اول باید کاربراتور رو تنظیم کنید بعد از اون از سالم بودن شمع و وایر اطمینان حاصل کنید و همچنین درب دلکو و چکش برق رو چک کنید که پایه های پوسته درب دلكو و قسمت فلزی سر چکش برق سولفاته نکرده باشه و در اینصورت اونا رو ابتدا با ۱چیز نوک تیز مثل کارد یا هر چیز دیگه تمیز کنید و بعد با سمباده صاف و صیقلی و تمیز تمیز کنید.

  همچنین خرابی کاسه نمد و اورینگ دلکو باعث روغن ریزی دلکو می شود که علاوه بر ظاهر بد و کثیفی موتور می شود روغن ریزی بیش از حد باعث نفوذ روغن به درب دلکو و کثیف شدن درب دلکو و ضعیف شدن جرقه و گاهی ریپ زدن هم بشه ،در ضمن مهم ترین عامل خرابی اوانس خلا دلکو هم همین روغن ریزی دلکو می باشد که با تعویض کاسه نمد و اورینگ قابل حل شدن است.

 • آموزش تنظیم دلکو 

به طور کلی ریتارد کردن تایم موتور باعث بهبود عملکرد موتور از دورهای میانی تا دورهای بالا میشه و ادونس کردن تایم باعث بهبود عملکرد در دورهای پایین و میانی می شود همچنین بدست آوردن بهترین میزان ادونس یا ریتارد هم  به وضعیت سلامت موتور و تجهیزات برقی موتور (مگنت – شمع – وایر – کویل ) و کاربراتور بستگی داره

حالا واسه تنظیم دلکو پیچ های بالا و زیرشو با آچار رینگی۱۱شل کنید و موتور ماشین رو روشن کنید و به ۱نفر بگید کنار اگزوز ماشین بشینه و به صدای ماشین گوش بده بعد قسمت بالای دلکو رو در جهت مخالف بدن خودتون بچرخونید تا جایی که تو اگزوز صدای پت پت بیاد بعد خیلی خیلی آروم شروع به چرخوندن دلکو در جهت رادیاتور کنید تا جایی که دیگه اثری از پت پت نباشه و موتور کاملا صاف کار کنه،۱بار دیگه آروم به سمت مخالف بچرخونید تا به بهترین تنظیم برسیدو ریپ نزنه  همین قدر که ریپ نزنه کافیه “ در این حالت خروجی اگزوز صاف می شود و خبری از تپ تپ یا ریپ زدن خودرو نیست و دلکو در همین جا تنظیم است “

واسه آروم آروم چرخوندن دلکو میتونید از ۱پیچ گوشتی با تقه زدن بالا و پایین دلکو استفاده کنید!هرچه دلکو رو در جهت اتاق ماشین بچرخونید جرقه ادوانس تر و هرچه در جهت رادیاتور بچرخونید ریتارد تر میشه و هرچه ادونس تر بشه زودتر و هرچه ریتاردتر بشه دیرتر جرقه میزنه! اصولا بهترین زمان برای جرقه باید نقطه مرگ بالا باشه ولی عموما ممکنه در ماشین باید ۱مقدار جرقه رو اوانس تر گرفت یا در برخی موراد ریتاردتر که البته به آب و هوا و ارتفاع از سطح دریا بستگی داره.

 1. نكته : اگر با تنظيم دلكو خروجي اگزور صاف نشد و حالت تپ تپ ادامه داشت این مشکل می تواند از تنظیم نبودن کاربراتور به خصوص پیچ هوا و یا خرابی ژیگلور برقی دور آرام یا ایراد در شیم بندی باشد.
 • آموزش تعویض دلکو 

برای پیاده یا تعویض دلکو به روش های زیر عمل کنید:

 1. وایر مرکزی دلکو و وایرهای متصل به شمع ها را از روی درب دلکو جدا نمایید.
 2. هنگام جدا نمودن وایرها برای سهولت انجام کار در حین اتصال مجدد، محل اتصال وایر شمع سیلندر شماره یک را به خاطر بسپارید.
 3. سوکت مگنت دلکو را جدا کرده و سپس با باز کردن پیچ های مگنت، آنرا از روی دلکو جدا نمایید.
 4. شیلنگ وکیوم متصل به دیافراگم آوانس خلاء دلکو را جدا نمایید.
 5. با یک آچار 11 رینگی پیچ های اتصال دلکو به بدنه موتور را باز کنید و دلکو را بیرون بکشید.

برای نصب دلکوی به روش های زیر عمل کنید:

 1. برای سوار کردن دلکو ضرورت دارد در دلکو را باز باشه تا بتوانید با چرخاندن چکش برق، رابط شفت دلکو را با شیار محل قرار گیری آن روی میل سوپاپ را هماهنگ کنید.
 2. مهره های اتصال دلکو را به هوزینگ ببندید .
 3. وایرها را بر روی درب دلکو وصل کرده و درب دلکو را به دلکو متصل نمایید و پیچ های آنرا ببندید.پیچ های درب دلکو نباید بلندتر از 2.5 سانتی متر باشد چون باعث آسیب به اجزای داخلی دلکو می شود.
 4. مگنت را بر روی دکو نصب و دوتا پیچ مگنت را بسته و سوکت مگنت را وصل نمایید.
 5. با چرخاندن به سمت چپ و راست یا روش بالا دور موتور و گاز خودرو را تنظیم کنید.

اگر این مطلب براتون مفید بوده برای شادی روح پدرم فاتحه و صلواتی بخوانید 

User Rating: 4.21 ( 76 votes)

About مدیر

با تغییرات خطوط تولید ایران خودرو از سال 1381 به بعد دیگر خودروی پژو۲۰۰۰ کاربراتوری از این شرکت به بازار عرضه نشده است . با توجه به اینکه در کمتر سایتی لوازم یدکی مصرفی و مطالبی در مورد این خودرو ارائه شده این سایت برای شما 2000 سواران عزیز ارائه شده است. 09333897229 محسن سلطانی

Check Also

روغن ریزی زیر ماشین

علل روغن ریزی خودرو

موتور ماشین از قطعات متحرک زیادی تشکیل شده است که حرکت روان و بدون اصطحکاک این قطعات از اهمیت ویژه ای برخوردار است کم شدن این روغن ها باعث اصطحکاک و ساییده شدن قطعات متحرک بر روی همدیگر به مرور زمان باعث گرم شدن، استهلاک و خرابی قطعات می شود

62 comments

 1. یاسر سورگی

  سلام و عرض ادب من یه سوال دارم که پژو ۲۰۰۰ شیم گیری میشه یا فیلر میخوره و اندازه فیلر یا شیم گیریش سوپاپ دود و هوا چنده؟
  ممنون از سایت خوبتون

 2. رضا نجفی

  مطلبتون خیلی جامع و کامل بود
  خیلی ممنون

 3. سلام
  عالی بود

 4. سلام. علت سوختن پی در پی مگنت پژو 2000چی میتونه باشه. ماشین یدفعه خاموش میکنه. مگنت تعویض میشه روشن میشه دو. روز بعدش ماشین مجدد خاموش میشه مگنت را باز بست میکنم درست میشه خوب میشه چند ساعت بعد همین داستان تکرار میشه به مدت چند روز که اصلا با باز بست و. تمیز کردن مگنت درست نمیشه و بازم مگنت نو جواب میده قبلا سالی یکبار مگنت عوض میکردم الان شده چند روز یکبار واقعا کلافه شدم ممنون میشم کمکم کنید

  • سلام
   سوختن مگنت میتونه چندتا علت داشته باشه
   خرابی کویل چون با هم در ارتباط هستن و مگنت دستور قطع و وصل جرقه به کول میده
   آوانس بودن زیاد دلکو که باعث میشه سرعت جرقه زنی بیشتر بشه و فشار به مگنت میاد
   اتصالی در سیم کشی موتور
   خرابی بوببین دلکو
   خرابی افتمات دینام که برق زیاد به میفرسته به مدار

   • سلام خسته نباشید خدا قوت
    دیروز داخل خیابان ماشین خاموش کردم بعد هر چه استارت زدم روشن نشد درب کاپوت باز کردم سوکت مگنت یه خورده فشار دادم روشن شد حرکت کردم دوباره که خاموشکردم روشن نشد باز همون کار تکرار کردم روشن شد تا نزدیک خانه رسیدم ماشین شروع به ریپ زدن و دود سیاه از اگزوز کرد داخل خانه فیلتر بنزینداخل کاپوت
    تمیز کردم اما موقع بستن نمیدونم جهت درست کدوم طرفه باید وصل بشه البته سیمهای سوکت مگنت هم چسب زدم دوباره بستم‌‌ الان از زیر کاربراتور بنزین نشت میکنه و برق مگنت هم امتحان کردم هنگام استارت زدن برق نارنجی تولید میکنه در بعضی مواقع هم‌ برق قطع میشه دوباره که سوکت فشار میدم برق وصل میشه اما جرقه نارنجی میزنه و ماشین هم روشن نمیشه شما را به روح پدرت بزرگوارتون راهنماییم کنید مستاجرام و دستم خالیه با هیمن ماشین روزی بچهام در میاوردم الان هم خراب شده

  • سلام
   اون قسمت مگنت که روی دلکو میشینه باید مقداری خمیر سیلیکون بزنید تا باعث خنک شدن مگنت بشه. معمولا وقتی بدون خمیر سیلیکون مگنتو ببندیم یا موجب سوختن مگنت میشه، یا باعث میشه مگنت داغ کنه و ماشین خاموش بشه. بعد از اینکه مگنتو باز و بسته می کنیم چون خنک میشه ماشین دوباره روشن میشه. خمیر سیلیکون هم ارزونه و هم به وفور پیدا میشه. معمولا خدمات کامپیوتری ها و لوازم الکتریکی ها دارن

   • دقیقا ب کدوم قسمت بزنیم

    • سلام خسته نباشید پژو دوهزار دارم ماشین تو سینه های جاده اصلا نمی ره دلکو عوض کردم شمع و وایر عوض کردم دیسک وصفحه هم عوض کردم ولی هنوز همینطوری هست لطفا راهنمایی کنید اصلا ماشین شتاب نداره

  • علی موسوی

   سلام داداش مشکل مگنت که میگی منم یه مدت باهاش درگیر بودم اون نمیسوزه اتصالی داره اگه هنوز مشکل داری من علت رو میدونم

  • سلام من پژو ۲۰۰۰ دارم آخرین مدل که ۸۱ باشه می خوام بدون که چرا شتاب اولیه اون اصلا به پژو نمی خوره لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون

   • دلکو ریتارد تنظیم شده ژیگلور مصرفتم احتمال داره سایز کم مصرف باشه

    • سلام.قبلا سویچو باز میکردم قبل اینکه استارت بزنم چراغ های استپ و روغن وباتری… روشن میشد و مشکلی نبود.الان سویچو باز میکنم چراغ استپ روشن نمیشه کسی دلیلشو میدونه؟ لامپ چراغش توی کیلومترم سالمه.

  • علتشو توی پیامهای پایین نوشتم . از داغ کردن مگنت روی درش رو چند تا سوراخ بزن.
   اگه بعضی مواقع استارت زدید و استارت گیر کرد میتونه از مگنت باشه . سوکت مگنتا در بیارید استارت بزنید اگه استارت خورد از مگنته . اگه استارت نخورد از ذغال و اتومات استارته

 5. سعید محمودی

  سلام وقتتون بخیر
  ماشین من بعد از چند ساعت کار خاموش میشه . برق پشت امپر میاد ولی استارت هم میخوره ولی روشن نمیشه . اول مگنت عوض کردم اوکی شد چند روزکار کرد باز همون اوضاع بود . بعد وایر هارو عوض کردم بازم بعد چند روز همونطوری شد . احتمال داره برای دلکو باشه ؟

  • بله میتونه از کویل یا بوبین دلکو باشه

  • سلام ماشین من هم همین مشکل را داشت تا موقعه ای که سوکت کویل را عوض کردم درست شده چون اگر سوکت یمقداری شل بشه برق قطع میکنه

  • سلام داداش این مشکلو میتونی حل کنی ببین وقتی که ماشینت بعد از مدتی کار کردن خاموش شد برو سروقت کوئل ی سیم از مثبت باتری مستقیم بگیر بیار بزن به سیم کلفت زرد رنگ که به کوئل وصل میشه روشن میشه ۹۹ درصد با این روش حل میشه و اگه حل شد مغزی سویچت درست جوابگو برق کوئل نمیشه من خودم گرفتار این موضوع بودم قبلا که خدارو شکر بعدهز کلی هزینه الکی حل شد

   • فرید شیخی

    سلام من یه پژو 2000 دارم کاربراتور رو بردم تخصصی سرویس کردم دلکو هم دادم سرویس کردن شمع وایر و کویل نو انداختم باز هم شتاب خوب نداره دور موتور از 3000 به بالا شلاقی میزنه دلیلش چیه

  • سلام از داغ کردن مگنته . قبل از بستن حتما خمیر سیلیکونی بزن کامپیوتریا دارن. دری روی مگنتا پلاستیکیه بازکنید 3 تا سوراخ اطرافش بزنید که تو حرکت هوا بخوره .حتما دری را باز کنید وبا سیم داغ از پشت سوراخش کنید و دری وجا بزنید . به هیچ عنوان اب رو مگنت نریزید چون سوراخش کردید کیتش میسوزه . من این کارو انجام دادم عالی شد

 6. سلام
  کاربراتور سرویس کردم ولی ماشین هنوزم پت پت میکنه.هر چی دلکو رو تنظیم میکنم یه مقدار کم میشه ولی بازم پت پت داره .تازه واشر سرسیلندرعوض کردم و شیم گیری شده.این پت پت کردن دیگه از چی میتونه باشه؟؟

  • سلام
   علاوه بر تنظیم نبودن دلکو و تنظیم نبودن شیم ها اگه پیچ هوا کاربراتور و ی خرابی ژیگلور دور آرام تنظیم نباشه یا کاربرات هوا بکشه باعث پت پت کردن میشه
   جدا از موارد گفته شده خرابی شمع ها هم میتونه باعث ریپ بشه

  • سلام قطعا ۹۰ درصد از خود دلکو اگه برات امکان داره ی دلکو تستی بگیر عوض کن ببین …در کنار این پت پت پشت ماشین میمونی بخار اگزوز چشمتو نمیسوزونه دقت کردی

 7. مجید وفادار

  سلام میشه نحوه اتصال وایر از دلکو به سر شمع در پژو 2000 رو میخواستم با شکل توضیح بدید

 8. Very descriptive article, I loved that a lot. Will there be a part 2?

 9. سلام شما توی اینستا هم پیج دارید؟ اگر دارید اسم پیجتونو بیزحمت بگذارید تا فالو کنم

 10. سلام ماشینم پژو ۲۰۰۰ خاموش شد روشن نمیشه مگنت عوض کردم باطری ساز دلکو رو تست کرده کوئل رو تست کرده برق روی شمعها ضعیف میاد وایرها و شمعها رو عوض کردم درست نشد ممکنه مگنت نو خراب باشه؟

  • دقیقامیتونه مگنت نو کلا خراب باشه منم همین مشکل رو داشتم مگنت نوخریدم بازم روشن نشد به بوبین دلکو شک کردم اما قبل اینکه به دلکودست بزنم از دوستان مگنت قرض کردم بستم راحت روشن شدفهمیدم مگنت خراب بوده برندش هم مجدبود
   درکل مگنت استوک اصلی پیدابشه عمری کارمیکنه شرف داره به این جنسهای جدید

   • سلام مثبت منفی مگنت نمیدونمروشم نزدن از کجا بدونم مثبت ومنفی کدومه

    • مثبت منفی مگنت نمیدونم سیم کشی کردم سیم کشی کردم نمیدونم سیم‌های مگنت به کوعل چطور وصل میشن

  • سلام اگه جرقه خیلی ضعیف میاد سر شمع ها به احتمال زیاد تو سیم کشی اتصالی دارید

 11. اقا محسن و دوستان دو روزه درگیرم راهنمایی کنید ممنون

 12. ی سوال اگه میشه راهنمایی کنین ممنون میشم الان نزدیک ب یکماه ماشین منو دیوانه کرد بس خاموش میکنه چکش برق آب میشه چند بار عوض کردم ۱روز بعد دوباره همون میشه دلکو عوض کردم مگنت وایر کویل دیگه خسته شدم باز ماشین چکش برق آب میکنه از یکی ازمکانیکای قدیمی دستگاه گرفتم با دستگاه درجا روشن میشه بدون مشکل ممنون میشم اگه کسی بتونه درستش کنه

 13. سلام شما راست راستی استاد هستید اما موقع خاموش شدن و روشن نشدن نیاز شدید به استادی همچون شما نیازه اما دیگر ۲۰۰۰۰ عمرشوکرده خدا پول برسونه…
  صفر شو،،بگیریم‌ماشین منم دم‌خونه خوابه

 14. سلام نصب برق دلکوراخواستم راهنمای کنیدلطفا

 15. سلام من پژو 2000مدل 80دارم برق سر شمع نمیاد استارت میخوره تو سوکت مگنت برق هست سوکت کوئل برق هست کوئل هم عوض کردم ولی وقتی استارت میزنی اصلا وایرها برق نمیاد چکش برقی رو هم عوض کردم

 16. سلام مدیر عزیز و گرامی ضمن ادب و احترام خسته نباشید
  بنده پژو۲۰۰۰دارم ماشین بنده در حین حرکت ریپ میزنه هرزگاهی میخواستم راهنمایم کنید بدونم مشکل اصلی چی میتونه باشه اصن خود به خود اینجوری شد بدون اینکه به چیزی دست بزنیم پیش هرکسی هم میبریم میگن این سرطان چیه خریدی هرکسی هم نگا نمیکنه به پژو۲۰۰۰ نمیدونم چرا والا انگاری که واسه ما۲۰۰۰ سوارا ببخشیدا بلانسبت خار داره دست نمیزنن بهش حداقل شما بی زحمت به لطف خدا راهنماییمون کنید پول نداریم مدل پایین سوار میشیم داشتیم که مام از خدامون بود صفر سوار شیم

  • سلام
   ساسات رو نصفه بکش اگر مشکل ریپ زدنش حل شد ایراد از کاربراتوره اگه حل نشد ایراد برقیه

  • سجاد قربانی

   ژیگلور برقی دُور کُند نیم سوز شده، اونو عوض کن درست میشه، ژیگلور رنویی هم میتونی بندازی جواب میده ولی ژیگلور برقی بهتره

 17. مرتضی انصاری

  سلام داداش خدا پدرتوبیامرزه شرمنده داداش ماشین من پژو۲۰۰۰ ۷۸ دوگانه هست توی بنزین هیچ مشکلی نداره و بدونه ریپو کم اوردن هیچ چیزه دیگه کارمیکنه ولی توی گاز ماشین کلا پرت و پرت میکنه کاپوتم باز میکنی انگار دلکو داره جرقرو این ور اون ور میزنه دلکورو تازه سرویسش کردم چکش برقو درب دلکو هم تازست واین مشکل فقط توی گاز اتفاق میفته ممنون میشم راهنمایم کنی واقعا ازت ممنونم دفعه قبل هم توکل شهر کسی نبود از درد ماشین من سردر بیاره با یه زنگ مشکل من حل شود ممنون داداش.

  • حساسیت گاز بیشتر از بنزین هست شما از دلکو به بعد مشگل داری یا شمعه یا وایرهاتون متاسفانه هیچ برند وایری من ندیدم رو ۲۰۰۰ اصلی باشه یک ماهم خوب جواب نمیدن ولی جدیدا وایرهای مقاومت صفر زیاد شده بگیرید و مشکلتون رو حل کنید تا مدت خیلی زیاد شمعهاتون فقط یه شستشو میخواد اگه روغن سوزی حتی کم هم دارین زود به زود شمعها بشورید تمیز کنید یادتون باشه گاز سوز سیستم برق و جرقه بی نقص میخواد

  • سلام مشکل شما از بوبیین دلکو هست منم همین مشکل داشتم

 18. ابراهیم22

  سلام و عرض ادب.استاد من سوالی در مورد پرش عقربه دور موتور داشتم.اینکه صبح ماشین رو روشن میکنی چراغ باطری روی صفحه کیلومتر روشن هست و دور موتور دقیق کار میکنه ولی پدال گاز رو فشار میدی و چراغ باتری خاموش میشه عقربه دور موتور پرش میکنه و بالا پایین میشه.خواهش میکنم راهنمایی کنید علت این پرش چی میتومه باشه.در ضمن اختلالی در کارکردن ماشین و موتور نداره منظورم اینکه موتور ماشین صاف کار میکنه فقط عقربه دور موتور شدید نوسان داره بالا پایین میشه.
  یک مورد هم اینکه من هرازگاهی درب دلکو رو باز و تمیز میکنم میبینم جای چکش برق که جرقه میخوره میزان نیست با سمباده تمیز مینکم درست میشه.

 19. سلام ببخشید مشه راهنمایی کنید ماشین وقتی که باک پره خوب کار میکنه ولی بنزین کم که میشه ریپ میزنه بعد کار میکنه پمپ داخل باک هم عوض کردم درست نشد سیفون داخل موتور هم عوض کردم درست نشد میشه بهم بگین مشکل از چیه منو کلافه کرده ممنون میشم بهم بگین عیب از چیه

 20. ماشین ۲۰۰۰ باید انژکتوری کرد دیگه از دست کاربراتور خلاص شوید وگرنه اسیر میکنه راه کارش همینه دوستان

 21. احسان سلطانزاده

  هرماشینی قلقی دارد ماشین دویده فرسوده باقطعات شرکتهای بزهکار ایرانی هم بهتر ازاین نمیشه حتی مدلهای بالا در هرماشین ایرانی وخارجی اصل ببندید حتی اکر گران باشد یک باراست

 22. رضا معصومی مهر

  سلام
  10 ساله پژو 2000 دارم تقریبا تمام ماشین رو عوض کردم
  خودم مکانیک خودرو خوندم و دو سال کارکردم و تمام ماشینو ریز کردم جمع کردم گاهی بعضی قسمت ها رو بارها و بارها
  بعد از هربار یه نکته ای رو یاد گرفتم
  اینا رو گفتم که اینو بگم
  جناب مدیر عزیز
  خدا پدرتو بیامرزه
  الحق که استادین
  نکاتی که در پاسخ به دوستان فرمودین
  ناشی از تجربه هاییه که سخت بدست میان
  برای هرکدوم چند روز زمان و هزینه و برو و بیا تا 2000 خاموش یا نامیزون ردیف بشه تا هفته ی بعد گاهی هم بلافاصله بعد از درست کردن قسمتی قسمت دیگش وا بده و باز انسان از نوع ایرانی که پرروتر از اینه که بیخیال بشه
  دم همتون گرم
  مدیر جان امیدوارم برسی به هرجایگاهی که در نظر داری قربان.

 23. سلام مگنت پژو ۲۰۰۰ ۳ تا سیم داره کدوم مثبت وکیوم منفی

 24. سلام وقت بخیر ماشین من از چند روز پیش چراغ روغنش به حالت ضعیف و کم سو روشن شد و قبل اون هم یه مقدار ریپ زدن داشت که از وقتی اون روشن شده هم ریپ زدنش زیاد شده هم تند تند خاموش میشه که اونم فک کنم از همون ریپ زدنشه روغنش رو هم تازه عوض کردم فیلتر روغن هم همینطور خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید واقعیتش با این ماشین دارم خرجی خونم رو در میارم

  • رضا رئیسیان

   درود
   تعداد سوراخ های فیلتر روغن روی روشن شدن چراغ روغن تاثیر داره از سرکان ۳ سوراخ استفاده کنید با پنج سوراخ چراغ نیمه روشن و رله داخل جعبه هم ویز صدا میده

  • اویل پمپ موتور ایراد داره

 25. رضا رئیسیان

  درود بر دوستان خواستم بدونم اوانس خلا رو چه دور موتوری شروع میشه و کسی تونسته تبدیل درست کنه برای وکیوم های خراب دلکو چون در جریان هستین وکیوم خراب باشه دوربالا هم مصرف هم توان موتور تا ۲۰ اسب کاهش پیدا میکنه
  ممنونم کسی تونست راهنمایی کنه یه ایمیل بده تا متوجه بشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Home
Account
Cart
Search
error: Content is protected !!